Plánujete se pustit do pečení vánočního cukroví? Máme pro vás pár užitečných tipů, které mohou pomoci pečení zvládnout bez stresu, že se něco nepodaří. Nepodceňujte přípravu, promyslete si předem jaké druhy v jakém množství a jak si budete přát mít cukroví nazdobené. Nechejte si na to dostatek času. Přečtěte si naše tipy a pusťte se do pečení. Přejeme, aby se vám vánoční cukroví krásně povedlo a hlavně aby chutnalo.

Připravte si seznam

  • Dokonalou přípravou nic nezkazíte, sepište si na papír druhy cukroví a suroviny, které na přípravu všech těst budete potřebovat. Podle seznamu zkontrolujte své domácí zásoby, případně vyrazte na nákup. Pak už stačí jen pustit se do přípravy těst a samotného pečení.

Příprava těsta

  • Abyste ušetřili nějaký čas hlavně s uklízením kuchyně, můžete si najednou připravit více těst na více druhů cukroví. Ty po zpracování zabalte do potravinové folie a uložte do lednice. Nebojte, těsto vám takto pár dní vydrží.

shutterstock_1558722173

Pečení

  • Připravte si velké množství plechů, abyste si mohli přichystat co nejvíce cukroví najednou. Nezapomeňte předehřát troubu. Dávejte pozor, aby se vám v mezičase, kdy budete vykrajovat cukroví, nespálilo to, co už pečete v troubě. Dobrým pomocníkem při pečení je pečicí papír, cukroví na něm můžete snadno sundat z plechu a plech pak máte hned po vychladnutí volný pro další várku.

Beze zbytku

  • Zbyly vám vaječné bílky z předešlých těst? Dejte je do lednice, pak je můžete použít na výrobu pusinek. Musíte je mít však pečlivě oddělené od žloutku, jinak vám nepůjde vyšlehat sníh. Při šlehání můžete přidat špetku soli.

Těsto na perníčky

  • Pokud se vám nedaří vytvořit kompaktní těsto na perníčky, nepřidávejte do něj mléko ani vodu, pokud musíte něco přidat, pak jedině med. Důležité je hnětení těsta, vyžaduje to trpělivost a spoustu energie. Ale výsledek bude stát za to.

Poleva na perníčky

  • Moučkový cukr na přípravu polevy důkladně několikrát prosejte. Na dokonalou polevu potřebujete jen ten nejjemnější cukrový prášek. Do prosátého cukru přidáme bílek a mícháme, dokud se cukr nerozpustí. Nakonec přidejte malou lžičku octu. Ke zdobení použijte cukrářský sáček.

shutterstock_1572569125

Uchování

  • Hotové cukroví naskládané do krabiček skladujte na chladném místě. Linecké a perníčky do vánoc krásně změknou. Pokud máte nepečené cukroví, to skladujte v lednici a přípravu nechte až těsně před Vánocemi.

Tým Heky.cz vám přeje šťastné a veselé Vánoce.