V době koronavirové pandemie je řada z nás nucena pracovat nebo studovat z domova. Přinášíme vám proto několik užitečných vychytávek, které vám ulehčí i zpříjemní práci na homeoffice nebo studium v domácích podmínkách.

Nástěnky – účinný a praktický pomocník

Zorientovat se v množství pracovních, osobních i školních úkolů vám pomohou nejen osobní diáře a kalendáře, ale také jednoduché nástěnky. Stačí si je trochu „vytunit“ po svém a pak už si s jejich pomocí snadno udržíte přehled o tom, co je potřeba udělat, co má jakou prioritu a na co nezapomenout, až se bude blížit důležitý termín.

  • klasická offline nástěnka, ať už korková, magnetická nebo jakákoli jiná, tu si jednoduše přizpůsobíte za pomoci šňůrek nebo nití a rozdělíte prostor do jednotlivých okének pomyslné tabulky. Někomu postačí rozdělit si pole podle procesu, kterým úkoly postupně prochází: „udělat“, „rozpracováno“, „hotovo“. Někdo si možná udělá sofistikovanější systém. Co úkol to lísteček. A důležitost vám pomůže rozdělovat třeba barevnost papírků.

nastenka

  • online nástěnka – stejným způsobem jako tabule či fyzické nástěnky, vám pomohou online aplikace, s nimiž si nástěnku povedete přímo na monitoru počítače nebo na displeji telefonu či tabletu. Stejný systém a pořádek v úkolech si můžete snadno udržovat i online. Nástěnku navíc budete mít vždy v aktuální podobě po ruce, ať už se přemístíte do kanceláře, do školy nebo na schůzky. Tyto aplikace také umožňují ukládat si k jednotlivým úkolům soubory, podrobnější poznámky, nastavovat notifikace, nebo je sdílet s dalšími členy rodiny či pracovního týmu. Už jste některou z nich vyzkoušeli?

Padlet

Snímek-obrazovky-2020-10-27-v-14.18.17-1024x470

Zdroj foto, recenze: Navedu.cz

I-nastenky

Admin-1

Trello

trello