Pořádáte párty? Ať už je to narozeninový večírek doma nebo grilování na zahradě, kromě občerstvení myslete i na výzdobu. Dokreslí celou atmosféru a zaručeně sklidíte úspěch jak u dětí tak u dospělých. Vytvořte si sami své ozdoby. Přizvěte děti a nechte se unášet svou vlastní fantazií. Nechte se inspirovat naší velmi jednoduchou papírovou girlandou.

Připravte si

  • 4 různé oboustranně potištěné papíry pro kreativní tvoření A4,
  • nůžky,
  • sešívačku,
  • tužku,
  • pravítko.

Nastříhejte si 2,5 cm široké proužky papíru. Na jednu ozdobu budete potřebovat 7 proužků – jeden 7,5 cm dlouhý, dva 10 cm dlouhé a po dvou proužcích dlouhých 12,5 cm a 15 cm.

Proužky přiložte k sobě. Nejkratší pásek doprostřed a nejdelší po stranách navenek. Zarovnejte je a spojte sešívačkou. Nyní zatlačte ostatní pásky tak, aby se vyrovnaly na délku krátkému pásku uprostřed a opět spojte sešívačkou. Vytvořili jste první ozdobu do své papírové girlandy.

Podle toho, jak dlouhý řetěz potřebujete, si připravte počet ozdob. Připevněte je ve stejných rozestupech na ozdobnou šňůrku. Stačí jen najít to nejvhodnější místo pro ozdobení a pověsit. Přejeme krásnou oslavu.

A jeden tip na závěr – pokud zvolíte vhodný papír, papírovou girlandu proměníte v krásnou vánoční dekoraci, která dozdobí váš vánoční stromeček.

 

Zdroj: Madeinaday.com