Jak správně žehlit, abyste svému oblečení příliš nezkrátili životnost? Máme pro vás 6 tipů, jak si urychlíte a ulehčíte žehlení prádla a jak zároveň žehlit správně.

Tip 1: Čistá žehlička

Ujistěte se, že žehlička je čistá, aby nezanechala skvrny na vašem oblečení. Mrkněte se na nápad na to, jak lehce žehličku vyčistit

Tip 2: Urychlete si žehlení

Zkraťte si čas žehlení tím, že dáte kus alobalu na spodní část žehlicího prkna, pod jeho kryt. Vzniklá fólie bude odrážet teplo, to znamená, že začnete žehlit z obou stran najednou.

Tip 3: Třiďte prádlo podle materiálu

Různé materiály vyžadují různé způsoby žehlení. Než začnete žehlit, měli byste si oblečení roztřídit podle materiálu. Jako první začněte žehlit oblečení, které vyžaduje nejnižší nastavení teply. Postupně teplotu na žehličce přidávejte a postupujte k pevnějším materiálům.

Tip 4: Jak správně žehlit

Vždy žehlete rovně, tedy používejte tahy dopředu a dozadu. Nežehlete krouživými pohyby. Mohlo by se stát, že látku roztáhnete a zkrátíte tak zbytečně svému oblečení životnost.

Tip 5: Co a jak žehlit

  • Oblečení začněte žehlit naruby.
  • Jemné prádlo jako je krajka  by neměla vůbec přijít do přímého kontaktu s žehličkou. Při žehlení těchto typů tkanin použijte vlhký hadřík nebo ručník.
  • Ujistěte se, že tkanina je mírně vlhká.
  • Prádlo kropte teplou vodou, lépe a rovnoměrněji se vsakuje do látky.
  • Pokud je oděv vyrobený ze směsi, vyberte nastavení pro jemnější tkaniny. To vám pomůže zachovat oblečení déle pěkné.
  • Bavlna vyžaduje vyšší teploty a napařování, ale tmavé kousky žehlete po rubové straně, abyste předešli vytvoření lesklých ploch na povrchu materiálu.

Tip 6: Jak se vyhnout žehlení

  • A nakonec jeden jednoduchý způsob, jak se žehlení zcela vyhnout. Když si vypraný oděv pověsíte v koupelně, zatímco se budete například sprchovat, vzniklá pára oblečení vyrovná.