Medy můžeme rozdělit do 3 hlavních skupin:

  • květový
  • lesní (též medovicový)
  • smíšený

Květový med

Med květový je také nazýván medem nektarovým. Vzniká z nektaru, který včely sbírají z květů rostlin. A podle druhu rostlin, ze kterých nektar sbírají může být např. lipový, akátový, řepkový, luční, ale také třeba pohankový. V Severní Americe je velmi populární med z jetele a vojtěšky. A dle včelařů jeden z nejlepších a nejdražších medů je med vřesový.

Lesní med

Med lesní vzniká z medoviny, kterou produkují především mšice, které se živí šťávami se stromů. Výživnou složku vstřebají a zbytek vyloučí v podobě medoviny. Tu pak sbírají včely a zpracují v med. Nejčastěji pochází ze smrku, borovice a jedle, dále pak dubu, lípy a javoru. Lesní med je bohatý na minerály.

Med smíšený

Med smíšený je jednoduše kombinací květového a lesního medu.

Pastovaný med jen tak nezkrystalizuje

Med pastovaný nazýván též šlehaný je pak další pojem, se kterým se ve spojitosti s medem můžete setkat. Vzniká především proto, že některé medy rychle zkrystalizují a tak se špatně spotřebovávají. Našleháním vznikne pasta, která se snadno roztírá. Pastování se často provádí u medu řepkového.

Ať je to med ten či onen, vždy bude mít prokazatelně léčivé antibakteriální účinky. Pozor si však dejte na medy falešné.