Jak poznáte, že je chřest čerstvý, už víme (a kdo neví, čte zde). Jak jej ale v kuchyni správně připravit a zpracovat?

Jak chřest oloupat?

Chřest si nejprve připravte. Omyjte jej a odřízněte zdřevnatělé či oschlé konce stonků. Na řadu přijde oloupání chřestu, což zřejmě nebude patřit k vaší nejoblíbenější kuchyňské činnosti. Za tu dobrotu to ale stojí.

Oloupejte tenkou slupku chřestu pomocí škrabky na zeleninu. Zbavíte tak chřest jeho typické hořké chuti. Chřest loupejte od hlavičky směrem dolů. Aby se vám čerstvý chřest nelámal, příliš při jeho loupání netlačte. Položte si jej na dlaň a část paže, aby měl křehký stonek křestu při loupání oporu. Loupat jej můžete také položený na kuchyňském prkénku.

Jak chřest vařit

Chřest můžete předem zešikma nakrájet na tenké plátky, nebo jej oloupaný připravovat vcelku. 

Chřest vařte vždy bez poklice. Vařte jej v osolené vodě doměkka. Chřest je hotový v momentě, kdy jej lze snadno nabodnout na vidličku.

Po jeho uvaření jej nejlépe ochlaďte v míse s ledem či studenou vodou. Potřebujete-li jej těsně před podáváním ohřát, rozpusťte trochu másla, vložte do něj chřest a nechte chvilku prohřát.

Chřest je výborný rovněž dušený, smažený nebo grilovaný. Poduste chřest v hrnci nad hladinou vody, než změkne. Smažte na másle nebo olivovém oleji, až zezlátne a je křehký.